Product Details
Product Name: | PMOLED Micro Display | Size (inch): | 0.49" |
Resolution: | 64x32 | Brightness (cd/m²): | 180 |
Interface: | 4-wire SPI / I²C | Active Area (W * H ): | 11.18×5.58mm |
Outline Dimension: | 14.5×11.6×1.2mm | Color: | White / Blue |
Payment & Shipping Terms
Minimum Order Quantity | 1 piece | Price | Please contact us for latest price |
Packaging Details | 20 cm * 18 cm * 13 cm | Delivery Time | 5-8 working days |
Payment Terms | T/T, L/C, Credit card, PayPal | Supply Ability | 500,000 piece per week |
| Model | PMOLED049001 |
| Brand | Yitai |
| Size | 0.49" |
| Resolution | 64x32 |
| Active Area | 11.18×5.58mm |
| Outline Dimension | 14.5×11.6×1.2mm |
| Color | White / Blue |
| Brightness | 180 (Min) cd/m² |
| Power Supply Mode | Internal supply |
| Interface | 4-wire SPI / I²C |
| Warranty | 1 - 2 years |
