Product Details
Product Name: | TFT LCD Display | Size (inch): | 320x480 |
Viewing Direction(eye): | 12 O'clock | Display Area: | 55.68(H)x83.52(V)mm |
Interface: | RGB Or 8/9/16/18 Parallel | Driver Ic: | ILI9488 |
Payment & Shipping Terms
Minimum Order Quantity | 1 piece | Price | Please contact us for latest price |
Packaging Details | FCL size: 40*30*20cm / Sample Packaging: 20*18*13cm | Delivery Time | 1-7 working days |
Payment Terms | T/T,L/C,Credit card,PayPal,D/A,D/P,Western Union,MoneyGram | Supply Ability | 40,000 PCS per day |
Product Description
| Model | P0395H01-V2 |
| Screen Size | 3.95 inch |
| Number of Pixel | 320RGB(H)x480(V) |
| Display area | 55.68(H)x83.52(V)mm |
| Pins | 40 pins |
| LCM Outline Dimension | 60.88x94.57x2.3mm |
| Viewing Direction(eye) | 12 O’Clock |
| Display Color | 262K |
| Interface | RGB or 8/9/16/18 Parallel |
| Back-light | LED Side-light type |
| Drive IC | ILI9488 |
| Operation Temperature | -20~70℃ |
| Storage Temperature | -30~80℃ |
| Input voltage | 2.8V |

