Product Details
Product Name: | PMOLED Micro Display | Size (inch): | 2.23" |
Resolution: | 128x32 | Brightness (cd/m²): | 100 (min)cd/㎡ |
Interface: | Parallel / I²C / 4-wire SPI | Active Area (W * H ): | 55.02x13.1mm |
Outline Dimension: | 62x24x2.0mm | Color: | White / Blue / Yellow |
Payment & Shipping Terms
Minimum Order Quantity | 1 piece | Price | Please contact us for latest price |
Packaging Details | 20 cm * 18 cm * 13 cm | Delivery Time | 5-8 working days |
Payment Terms | T/T, L/C, Credit card, PayPal | Supply Ability | 500,000 piece per week |
| Model | PMOLED223001 |
| Brand | Yitai |
| Size | 2.23" |
| Resolution | 128x32 |
| Active Area | 55.02×13.1mm |
| Outline Dimension | 62×24 ×2.0mm |
| Color | White / Blue / Yellow |
| Brightness | 100 (Min) cd/m² |
| Power Supply Mode | External supply |
| Interface | Parallel / I²C / 4-wire SPI |
| Warranty | 1 - 2 years |
