Product Details
LCM Driver Ic: | GC9503V | Size (inch): | RGB 24bit |
Resolution: | 480x854 | Brightness (cd/m²): | 300 Nit |
Viewing Angle: | IPS All View Angle | Display Area: | 55.44(H)x98.64(V)mm |
Payment & Shipping Terms
Minimum Order Quantity | 1 piece | Price | Please contact us for latest price |
Packaging Details | FCL size: 40*30*20cm / Sample Packaging: 20*18*13cm | Delivery Time | 1-7 working days |
Payment Terms | T/T,L/C,Credit card,PayPal,D/A,D/P,Western Union,MoneyGram | Supply Ability | 25,000 PCS per day |
Parameter:
| Model | P045BR02-IPS |
| Screen Size | 4.5 inch |
| Number of Pixel | 480RGB(H)x854(V) |
| Pin | 40 pin |
| Display area | 55.44(H)x98.64(V)mm |
| Pixel pitch | 0.1155(H)x0.1155(V)mm |
| Outline Dimension | 60x109x2.15mm |
| Pixel arrangement | RGB Vertical Stripe |
| Display mode | Normally Black |
| Viewing Direction(eye) | ALL |
| Display Color | 262K |
| Luminance(cd/m2) | 300 nit |
| Contrast Ratio | 1200:1 |
| Interface | RGB 24bit |
| Back-light | LED Side-light type |
| LCM IC | GC9503V |
| Operation Temperature | -20~70 |
| Storage Temperature | -30~80 |


